• تماس با ما: 02142582132
  • خیابان خالداسلامبولی،خیابان هفتم، موسسه صندوق ذخیره کارکنان شهرداری، طبقه اول.

محیط زیست

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

یکی از روش های رسیدن به توسعه پایدار که از شاخصه های اصلی توسعه یافتگی کشورها محسوب می شود، موضوعات مربوط به حفاظت از محیط زیست و گام برداشتن در جهت اقتصاد سبز است که با کمک گرفتن از سیستم های مدیریتی دوستدارمحیط زیست که در آن به مقوله محیط زیست نگاه حداکثری دارد می توان نقشی اثر بخش و کلیدی در این زمینه ایفا کرد. دستیابی به توسعه پایدار به دلیل تاثیر مخرب فعالیت های صنعتی و اقتصادی بر محیط زیست مشکل است. نیل به این مهم، مستلزم به کارگیری تمامی توان ها و پتانسیل ها برای جلوگیری از آلودگی محیط زیست به ویژه در مناطق صنعتی و عملیاتی است.

در این مورد استفاده از انرژی های پاک مانند باد، آب و خورشید به جای انرژی های فسیلی، روش های ارزیابی زیست محیطی قبل از اجرای پروژه ها و برنامه های مختلف در نواحی مختلف به منظور ارزیابی آثار زیست محیطی و به حداقل رساندن آثار زیانبار، حفاظت از محیط زیست در ارتباط با بهره برداری از منابع طبیعی غیر قابل تجدید پذیر، استفاده از شیوه های مختلف بازیافت، حفاظت از محیط زیست در ارتباط با منابع تجدید پذیر مانند جنگل ها، مراتع و خاک و جمع آوری گازهای گلخانه ای و دی اکسید کربن در سرلوحه فعالیت های صنایع باید قرار گیرد زیرا با تعلل در این زمینه صدمات غیر قابل جبرانی به کشور وارد می شود.

این شرکت با توجه به اهمیت مسائل زیست محیطی در توسعه پایدار، گام های بزرگی در راستای تحقق اهداف بلند مدت کشور در حوزه زیست محیطی  برداشته است که نخستین و مهمترین اقدامات این شرکت را میتوان در پروژه احیای مجتمع  دفع و پردازش پسماند آرادکوه و تبدیل گاز متان به انرژی برق و استفاده از انرژی خورشیدی در آن مرکز برشمرد.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.