Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

با اتمام طرح مطالعاتی تولید برق از بزرگترین مرکز دفن زباله استان تهران که طی تفاهمنامه ۳ جانبه ای میان صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران، سازمان مدیریت پسماند و کنسرسیوم کره ای KRC به اجرا رسید، پروژه آماده امضای قرارداد است.

به گزارش روابط عمومی موسسه صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران اجرای طرح مطالعاتی پروژه از سوی شرکت گنجینه آتیه کیش از شرکت های تابعه صندوق ذخیره و کنسرسیوم کره ای یک سال به طول انجامیده است و با پایان بررسی های حقوقی پیش نویس قرارداد، آماده امضا توسط طرفین قرارداد است.

این قرارداد میان سازمان مدیریت پسماند، سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران و کنسرسیوم کره ای KRC به زودی امضا می رسد.

مرکز دفن زباله های تهران در منطقه آراد کوه در کیلومتر ۲۳ جاده قدیم تهران- قم در جنوب شهر کهریزک قرارداد، مساحت منطقه دفن زباله حدود ۱۰۰ هکتار بوده و از ۴۰ سال قبل دفن زباله های تهران و شهرک های اطراف در آن اغاز شده است.

در عین حال لازم است آنچه در زمین دفن می شود، مدیریت شده و کمترین خسارت را به محیط زیست وارد کند.

از عوارض لندفیل یا دفن بهداشتی زباله تولید و انتشار برخی گازها از جمله سولفید هیدروژن و متان و همچنین نشر شیرابه است که با اجرای پروژه ، انتشار گاز سولفید هیدروژن و بوی بد آن کاهش یافته و شیرابه موجود نیز در یک چرخه دائمی برای تولید گاز متان به درون زباله تزریق می شود تا ضمن جلوگیری از ورود عناصر آلاینده به آب های زیرزمینی، باعث تولید گاز متان بیشتری شده و قابلیت بهره برداری و سوددهی طرح افزایش یابد.

تولید برق از گاز متان یکی از مهمترین و اقتصادی ترین شکل های بهره برداری از لندفیل است و می توان به مدت ۲۰ سال از فضای موجود تا ظرفیت ۴۰ مگاوات ساعت برق تولید کرد.

بر اساس ارزیابی های اقتصادی، اجرای این طرح نیازمند ۱۳۰ میلیون دلار سرمایه گذاری معادل ۱۸ هزار میلیارد ریال است که تماما از طریق کنسرسیوم کره ای تامین خواهد شد.

با توجه به اینکه شهرداری تهران به عنوان صاحب گاز متان تولیدی شناخته می شود، قرارداد به صورت BOO بین شهرداری تهران و کنسرسیوم کره ای منعقد می شود و درآمد قابل توجهی را از فروش نهایی برق و همچنین درآمد ناشی از فروش اعتبار کربنی سازمان ملل خواهد داشت.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.